Umów się z Doradcą
Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Województwo
Treść
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na zasadach określonych
w regulaminie.
leasing

Tłumacząc to określenie z języka angielskiego to znaczy „dzierżawić”. Leasing jest formą wynajmowania sprzętu, maszyn czy samochodów. Biorąc np. samochód w leasing nie jesteśmy jego właścicielem – jest nim firma leasingująca, czyli ta która wykłada pieniądze na zakup pojazdu. Co miesiąc płacimy za wynajem samochodu, a po spłaceniu kapitału możemy wykupić go na własność.

Leasing może być korzystniejszy od kredytu, gdyż koszt raty leasingowej przedsiębiorstwo może zaliczyć w całości jako koszt uzyskania przychodu, a dzięki czemu obniżyć podstawę opodatkowania. Dodatkowo sam procedura uzyskania leasingu jest prostsza i zdecydowanie krótsza. Często, aby uzyskać leasing na samochód wystarczy przedstawić dokumenty rejestrowe firmy i dowód osobisty. Niewątpliwą korzyścią leasingu jest to, że nie obniża on zdolności kredytowej, gdyż „zobowiązanie” to nie jest raportowane do rejestru BIK.

O szczegółach jaki leasing jest najbardziej opłacalny dowiedzą się Państwo na bezpłatnym spotkaniu z Doradcą Finansowym firmy Hint House – zapraszamy do pozostawienia danych kontaktowych – nasz doradca skontaktuje się w ciągu 24 godzin.